Download

Do poprawnego wyświetlania GALERII pobierz Adoble Flash Player

O nas Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Latin Flames powstało w październiku 2007 roku z inicjatywy Mariusza Górniaka. W jego skład podstawowy wchodził Mariusz Górniak  i Agnieszka Janicka. Choć najczęściej Latin Flames występowało   jako duet, to sporadycznie było przekształcane w grupę, do konkretnych pokazów.  
 
Salsa oraz rytmy latino były głównym tematem pokazów prezentowanych przez Latin Flames. Inspiracją Mariusza do tworzenia większości pokazów był udział w międzynarodowych kongresach             i festiwalach w kraju i za granicą, oraz nauka u światowej sławy instruktorów m.in. Luiz Vasquez i Melisa Fernandez, Farid i Barbara Ferchach, Orville Small, Tamambo, Neeraj Maskara, Amy & Jazzy i wielu innych.

Ich udział w Krajowych Mistrzostwach Polski IDO (International Dance Open) 2009 w kwietniu, zaowocował brązowym medalem Mariusza Górniaka w Salsie Solowej Mężczyzn. Zostali oni również finalistami Salsy w parach, oraz Bachaty. Nie zapominając o pięknie zmysłowego tańca kobiet,      Agnieszka Janicka została finalistką Salsy Solowej Kobiet.

          Muzyka towarzyszy nam na każdym kroku, przez całe życie. Ale od kiedy człowiek zaczyna tańczyć jego życie zmienia się na lepsze. Odkrywa on  wówczas  pełną  świadomość swojego  ciała,  płynność,  zmysłowość  i ekspresję ruchów. Pobudza i rozwija swoją wyobraźnię zarówno w tańcu jak i w jego obrazie. Tak naprawdę nie wiele czasu potrzeba dla odkrycia prawdziwego siebie i na zauważenie widocznych efektów własnego rozwoju. Tańcząc bowiem, czujemy się wyśmienicie, a cały świat dookoła przestaje istnieć. Nasze ciała stykając się w tańcu wyrażają pełnię euforii, namiętności i próby sił, nadając przy tym odpowiedni charakter dla danego tańca. Tworząc z każdego tańca opowieść teatralną, w której oddajemy cząstkę siebie, tworząc historię. Dlatego też coraz więcej osób dostrzega plusy poruszania się w rytm muzyki.

 
Mariusz "Magik" Górniak Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Czym jest dla mnie salsa?

       Salsa jest to trzy minutowy związek kobiety 

Czytaj całość
 
Agnieszka "Malaga" Janicka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

      Wszystko zaczęło się już w szkole podstawowej, kiedy mama zapisała mnie na pozalekcyjne zajęcia   z baletu i podstaw tańca towarzyskiego, w tym samym czasie chodziłam także...
Czytaj całość